Jacob Vestergaard er føddur 7. apríl 1961 og varð valdur á Føroya Løgting í 2008. Hann var borgarstjóri í Sumbiar kommunu í tíðarskeiðnum 1. januar 1993 til februar 2003 og so aftur frá 1. januar 2004 og árið út. Hann var formaður í Føroya Kommunufelag 2001–2003. Jacob er útbúgvin løgreglumaður og hevur verið fiskimálaráðharri í fleiri umførum: 2003-04, 2008-2011 og 2011-2015.